MIROŠOV

…obec na Vysočině

 

Turistika


Okolí obce Mirošov nabízí řadu možností vycházek do krásné přírody a rovněž cyklisté si přijdou na své. Přímo přes obec nevede žádná turistická značka, ale v bezprostřední blízkosti obce je značena červená značka, která vede od Bystřice nad Pernštejnem přes Zvole, Olešínky dále do Bobrové a Radešína. Skutečným zážitkem je procházka údolím řeky Bobrůvky po modré značce, která vede od Branišova přes Šiklův mlýn směrem na Strážek a Mitrov. Cyklisté mohou využít dobře značené cyklotrasy, a to Mlynářskou stezku a Santiniho cyklotrasu.

Mlynářská stezka je nadregionální cyklistická trasa, jejíž hlavním motivem je historie mlynářství. Délka stezky dosahuje 184 km, trasa začíná v Novém Městě na Moravě a směřuje na jih až na území Dolního Rakouska (více na www.mlynarskastezka.cz).

Santiniho cyklotrasa je věnována významnému staviteli Janu Blažeji Santonimu a vede kolem jeho barokních staveb na Žďársku, výchozí bod je Němečkův hostinec ve Vojnově Městci, celková délka je 64 km. Cyklotrasa dále vede přes Žďár nad Sázavou, Obyčtov, Ostrov nad Oslavou, Bobrovou, Zvole do Bystřice nad Pernštejnem.

 
 
 
 
 
 
 
 
 

Podatelna                                                                                              Hlavní stránka - © 2007

NAVRCHOLU.cz
TOPlist


    Základní údaje
    Zastupitelstvo
    Historie
    Turistika
    Zpravodaj
    Fotogalerie
    Letecké snímky